sowie

Oferty pracy, praca w Wałbrzychu i okolicy, rynek pracy, Dolny Śląsk

POLECAMY

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-05 08:18:00

Ostatni komentarz: uwazajcie szef ochrony Billa zabawia sie z dziewczynami ze sklepu
dodany: 2009.10.04 08:48:39
przez: gal anonim
czytaj więcej
Data newsa: 2009-09-23 11:58:28

Ostatni komentarz: Nie ośmieszaj się. Za takie pieniądze sam sobie pisz te teksty.
Pisząc takie zlecenia pokazujesz swoją pogardę dla copywritingu i własne pazerstwo oraz brak wiedzy ogólnej. Jesteś kolejnym wyzyskiwaczem, któremu wydaje się, że daje pracę.

Zastanów się człowieku zanim zanim napiszesz kolejny ochłap.
dodany: 2009.10.03 15:11:08
przez: SZAKAL
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-12 14:33:00

Ostatni komentarz: Panowie może by tak trochę więcej szacunku dla ludzi ktorzy potrafią spawać??
Sami sobie uwlaszczacie takimi pięniedzmi!!!!!!!!
dodany: 2009.09.30 20:02:49
przez: Rafal z Chojnic
czytaj więcej
Data newsa: 2009-09-28 14:03:02

Ostatni komentarz: 1000 zł brutto? Bez przesady. Zo zrobić potem z taką kasą?
dodany: 2009.09.29 00:14:28
przez: ola
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-30 09:41:00

Ostatni komentarz: Nie pracujcie tam ta firma profesjonalnie okrada pracowników! Nie dajcie się skusić na niebotyczne pieniądze!
To nie prawda!!!!!!!!! Napracujecie się zniszczycie sobie auto i nie zobaczycie złotówki. PO PROSTU ZŁODZIEJE!!!
dodany: 2009.09.20 02:02:57
przez: Marcin
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-26 15:22:00

Ostatni komentarz: nigdy niepowiem o tej hurtowni nic złego nauczyła mnie życia-pozdrawiam właścicielke.s-przy
dodany: 2009.09.07 11:30:58
przez: s.przy.
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-08 13:40:00

Ostatni komentarz: NIE POLECAM TEJ FIRMY. OSOBISCIE TAM UCZESTNICZYŁAM W KURSIE PO TYM JAK OBIECANO NAM PRACE W SOKOŁOWSKU OD 1 WRZESNIA. OKAZAŁO SIE TO KŁAMSTWEM I PRACY NAM NIE DANO
dodany: 2009.09.01 12:48:26
przez: DZIUNIA
czytaj więcej
Rozwój lokalnego rynku pracy (artykuł)

2008-10-31 14:57
Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu rozpoczął działania zmierzające do zbudowania w naszym regionie szerokiego partnerstwa różnych podmiotów, którego celem ma być praca na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy. Podczas pierwszego spotkania sygnatariusze porozumienia podpisali list intencyjny określający wstępne cele działań partnerskich. Na spotkanie inaugurujące proces budowy Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Lokalnego Rynku Pracy zaproszeni zostali przedstawiciele 14 instytucji i organizacji mających w obecnej chwili największy potencjał do dokonywania zmian na lokalnym rynku pracy. Rynku, który w ciągu kilku ostatnich lat podlegał bardzo poważnym zmianom. Główny problem to wzrost udziału liczby osób bezrobotnych z wykształceniem wyższym w ogólnej liczbie zarejestrowanych ludzi bez zatrudnienia. Młodzi ludzie rozpoczynają swa karierę zawodowa od rejestracji w urzędzie pracy. Często pierwszym doświadczeniem zawodowym jest dla nich podjecie stażu lub przygotowania zawodowego finansowanego przez urząd pracy. - Najliczniejszą i stale powiększającą się grupą bezrobotnych są osoby z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym i poniżej tego wykształcenia. W roku 2007 w statystykach PUP w Wałbrzychu stanowili liczbę 3954 osób, tj. 37,03 % ogółu osób zarejestrowanych.

Dla tej grupy bezrobotnych urząd dysponuje najmniejszą liczbą ofert pracy. Pracodawcy coraz rzadziej zgłaszają propozycje zatrudnienia dla osób bez kwalifikacji - mówi Jolanta Glapiak, dyrektor PUP w Wałbrzychu. Między innymi rozwiązaniem problemu niskich kwalifikacji osób bezrobotnych mają służyć prace podmiotów skupionych w Partnerstwie na Rzecz Lokalnego Rynku Pracy. Są wśród nich instytucje samorządowe: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, gmina Wałbrzych, powiat wałbrzyski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, a także jednostki edukacyjne, takie jak: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu. Organizacje pozarządowe w partnerstwie reprezentują Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Fundacja Merkury, Fundacja Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenie Wspierania Ruchu Aktywności Lokalnej Forum Wałbrzyskie. Działania Partnerstwa chcą także wspierać Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu oraz Miejski Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Wałbrzychu. - Pragniemy, aby pracami w partnerstwie zainteresowali się także lokalni przedsiębiorcy i pracodawcy- podkreślali uczestnicy spotkania. Będziemy próbowali zachęcić ich do współpracy mówi Jolanta Glapiak. - Wynikiem prac grupy inicjatywnej jest podpisanie listu intencyjnego w ślad za którym mają pójść działania zmierzające do sformalizowania partnerstwa i podpisania umowy na mocy której partnerstwo rozpocznie swoje prace. Chcemy, aby nastąpiło to najpóźniej do końca lutego 2009 roku - dodaje Marcin Szewczak z Forum Wałbrzyskiego. - Niewątpliwie proce budowy tak dużego partnerstwa musi potrwać. Najważniejsze jest to, aby jego członkowie chcieli ze sobą współpracować na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów rynku pracy- podkreśla Waldemar Weihs z Fundacji Merkury. Uczestnikom spotkania inaugurującego prace partnerstwa udało się już wypracować 18 obszarów na których chcieliby działać. Są wśród nich m.in. Aktywizacja oraz poszukiwanie nowych form oddziaływania na osoby nieaktywne zawodowo, w tym na osoby z wykluczenia społecznego oraz osoby 45+; edukacja społeczeństwa w zakresie uprawnień i ograniczeń z obszaru pomocy społecznej; podejmowanie inicjatyw badawczych oraz analiz w odniesieniu do lokalnego rynku pracy, podejmowanie działań, w tym działań innowacyjnych, skierowanych do młodzieży, w tym wychowanków placówek opiekuńczych, przygotowujących do wejścia na lokalny rynek pracy, podejmowanie działań aktywizujących zawodowo osoby niepełnosprawne, upowszechnianie informacji o prawach pracowniczych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Środków finansowych na realizację swoich zadań Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Lokalnego Rynku Pracy zamierza szukać głównie w Europejskim Funduszu Społecznym.

Źródło: Acz / 30minut