Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego eksperci KPMG, wraz z gośćmi, omówią ważne kwestie, dotyczące transformacji w zakresie HR w branży IT.
Szczegóły wydarzenia:
Lokalizacja: Wrocław, AC Hotel by Marriott (plac Wolności 10)
Data: 11 kwietnia 2024r. (czwartek)
Godziny: 10:00-12:00
Podczas panelu dyskusyjnego zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
- Utrzymanie pracowników z perspektywy oczekiwań i roli liderów oraz zarządzających
- Budowanie klarowności oferty dla pracownika – współczesna odsłona planowania kariery.
- Umowa o pracę a umowa o współpracy
- Benefity pracownicze – co ma znaczenie na obecnym rynku pracy?
Spotkanie odbędzie się w formule brunchu, podczas którego zachęcamy do dyskusji.
Prelegenci
Eksperci KPMG:
Iwona Sprycha – Partner, Deal Advisory, Szef Zespołu HR Advisory & Change Management, Szef Zespołu Forensic
Rafał Szafraniec – Partner, Doradztwo Podatkowe, Szef biura Doradztwa Podatkowego we Wrocławiu
Agnieszka Przeorek – Dyrektor, Doradztwo Podatkowe
Sandra Kamińska-Suchanek – Starszy Menedżer, HR Advisory & Change Management
oraz wiodący reprezentanci obszaru HR z branży:
Paulina Basta-Lasoń – Chief People Officer z wieloletnim doświadczeniem w branży IT
Kacper Grabowski – Senior Director w Michael Page Poland
Rejestracja
Prosimy o rejestrację do 9 kwietnia 2024 r. do godz. 17:00, poprzez uzupełnienie formularza https://kpmg.com/pl/pl/home/rejestracja.html?idwydarzenia=483 , wykorzystując przy tym służbowy adres e-mail. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednakże możliwy wyłącznie po otrzymaniu potwierdzenia. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość selekcji zgłoszeń, zmiany terminu lub odwołania wydarzenia.
Źródło: kpmg.com/pl/pl
Data ważności oferty: 5 maj 2024
WróćCzy branża usług rozwojowych potrafi dbać o rozwój własnych kadr? Czy na pewno jest odpowiednio innowacyjna? Wątpliwości w tych kwestiach zasiać mogą wyniki badania drugiej edycji Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego. Eksperci są zdania, że zawarte w najnowszym raporcie cyfry i statystyki to nie wszystko - rzeczywistość jest bardziej złożona, niż wskazywałyby na to suche dane.
Sektor usług rozwojowych ma dziś do dyspozycji całą paletę dojrzałych, zaawansowanych technologii wspierających proces edukacji. Przed branżą tą stoi też szereg całkiem poważnych wyzwań, związanych chociażby z upowszechnianiem środków komunikacji zdalnej, sztucznej inteligencji, technologii immersyjnych; z postępem robotyzacji i automatyzacji. Coraz mocniej na kształt branży oddziałuje wymóg dostarczania usług o zweryfikowanej jakości, wzrost popytu na interdyscyplinarność i hiperspecjalizację, także niestabilna sytuacja gospodarcza i zmiany demograficzne.
Autorzy raportu z badania Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego II - branża usług rozwojowych zauważyli dwa tempa inwestycji w nowe rozwiązania w zakresie dostarczania usług rozwojowych: branża w pierwszej kolejności wykorzystuje prostsze rozwiązania zorientowane przede wszystkim na zdalne realizowanie usług: e-learning, blended learning, videolearning. Rośnie także wykorzystanie tych bardziej zaawansowanych, tj. sztuczna inteligencja oraz technologie VR i AR (rzeczywistość wirtualna i rozszerzona). Nadal jednak zastosowanie tych technologii jest rzadkie za sprawą wysokich kosztów realizacji takiej usługi.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach Dni Pracodawców - z tej okazji już 25 października odbędzie się spotkanie warsztatowo-szkoleniowe "Rekrutacja i selekcja - wstęp do budowania sukcesu organizacji"!
Kiedy? 25 października 2023 r., godz. 9.00 - 14.00
Gdzie? Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, ul. Ogrodowa 5B
W opinii pracodawców oraz ekspertów, którzy brali udział w badaniach jakościowych, rok 2021 w sektorze komunikacji marketingowej okazał się zaskakująco udany. Niektórzy mówili wręcz o "małej hossie" na rynku. Zgodnie z deklaracją pracodawców w 2021r. aż 83% firm zanotowało zysk, a tylko 8% stratę. W porównaniu z 2020r. udział firm, które zarejestrowały wzrosty finansowe, zwiększył się o 21 p.p.
Zdecydowana większość pracodawców nie planuje zmian w poziomie zatrudnienia ani w perspektywie dwóch, ani pięciu lat. 88% pracodawców prognozuje utrzymanie liczby pracowników w swojej firmie w kolejnych dwóch latach, a tylko 6% myśli o zatrudnieniu nowych osób. Aż 96% zatrudnionych w sektorze deklaruje, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni ze swojej aktualnej pracy i nie zamierzają jej zmieniać w najbliższym roku.
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego będący instytucją otoczenia biznesu zajmującą się wsparciem finansowym mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zatrudni osobę na stanowisku: Specjalisty ds. księgowości. Miejsce pracy Wałbrzych.
czytaj więcejInformacja prasowa Konfederacji Lewiatan: W dłuższej perspektywie nie można odrzucić wprowadzenia 4-dniowego tygodnia pracy. Wcześniej trzeba jednak przeanalizować warunki jego wdrożenia, tak aby nie podwyższył kosztów pracy i był bezpieczny dla gospodarki. 4-dniowy tydzień pracy wiązałby się jednak z obniżeniem wynagrodzeń i zmniejszeniem liczby pracowników.
czytaj więcej